Pretekli konec tedna je v tirolskem Umhausnu potekalo 23. svetovno prvenstvo v sankanju na naravnih progah. Prvenstvo je bilo prvotno planirano en teden prej, vendar so ga zaradi slabih vremenski razmer zamaknili. Prvenstva se je s 6 člani udeležila tudi slovenska reprezentanca.

V moški kategoriji so nastopili 4 Slovenci. Najboljši rezultat je s 14. mestom dosegel Bine Mekina. Blaž Mekina je dosegel 17. mesto, mesto za njim pa se je uvrstil Matevž Vertelj. Prvenstva se je udeležil tudi Vid Kralj, ki je zasedel spodbudno 24. mesto.

V ženski kategoriji smo imeli dve sankačici, žal pa je Nika Nemec odstopila v prvi vožnji, Nuša Šubic pa je zasedla 22. mesto.

Brata Mekina sta v kategoriji dvosedov zasedla 10. mesto, Nika ter Bine pa sta se, v ekipni tekmi, uvrstila na 6. mesto.